oring

Uszczelki oringi- właściwości

Oringi to rodzaj uszczelek niezbędnych do prawidłowego działania wielu urządzeń. Dopasowują się idealnie do danych elementów konstrukcji, zapewniając im ochronę przed wyciekiem i przedostawaniem się czytaj więcej »

sklep Motoryzacyjny

Sklep motoryzacyjny z oponami - jak dokonać jego wyboru?

Wybranie najlepszego ogumienia do samochodu, dla wielu z nas stanowić może spore wyzwanie. Podczas takiego zakupu, trzeba brać pod uwagę kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, musimy się zastanowić, jak czytaj więcej »

fotobudka śląsk

Wesela wiejskie i miejskie

Polskie wiejskie wesele to taka sama instytucja jak polska wódka i polska kiełbasa. Mówisz i każdy wie, o co chodzi. Podczas polskiego wesela zasada jest prosta: ma być na bogato, a nikt głodny albo t czytaj więcej »

nietypowe atrakcje weselne

Wyjątkowe chwile

Podczas wesela warto byłoby zadbać o to żeby było ono zapamiętane przez gości. Nie chodzi tutaj o śmieszny film na serwisy społecznościowe, kiedy jedno z młodych się przewróci albo coś zrobi z torem. czytaj więcej »

ulotkI a4 do dl

Duże ulotki

Ulotki A4 Dl to dobra jakość oraz solidna rzecz Dzisiaj niejedna osoba wie, że to doskonałe ulotki to najlepsza promocja. Zamawia się je w dużych ilościach do promowania ludzi, firm, wydarzeń. Ulotk czytaj więcej »

odbiory MIESZKAń

Mieszkania profesjonalne

Odebranie mieszkania to może być konkretny kierunek postępowania zarówno dla samodzielnego konsumenta jako również dla inwestorów, którzy się zajmują tą branżą od lat. Zanim jednak zamierzamy się wpr czytaj więcej »

folia STRETCh Rzeszów

Kupujemy folię stretch

Jeśli chcemy zastosować ten rodzaj folii to znaczy, że znamy jej niesamowite właściwości. Coraz więcej osób się do tego typu folii przekonuje, bo lepszego rozwiązania do pakowania nie znajdziemy. Je czytaj więcej »

prawnik Krosno

Wybieramy kancelarię prawną

Jeśli nasza sprawa jest bardzo zł złożona to lepiej byłoby gdyby zajmował się nią nie pojedynczy , ale cała kancelaria. Duży zespół jest wstanie zdziałać naprawdę bardzo dużo. Wystarczy trochę inwenc czytaj więcej »

pOZYCJONOWANIE

Tania metoda a wypromowanie strony www

Wiele osób które prowadzą firmę zdają sobie sprawę z tego że ciężko jest zdobyć dla siebie potencjalnego klienta. Dlatego właśnie jeśli i wy macie z tym nie lada problem powinniście wiedzieć, że więk czytaj więcej »

gARAżE blaszane lublin

Garaż blaszany nie musi oznacza dobrego wyboru

Nie wiem skąd wzięło się przekonanie, że garaż blaszany musi oznaczać dobry wybór. To przekonanie nie ma najmniejszego związku ze stanem faktycznym. Tak właściwie to nie chodzi nawet o garaż blaszany czytaj więcej »

 

Wesela wiejskie i miejskie

fotobudka śląskPolskie wiejskie wesele to taka sama instytucja jak polska wódka i polska kiełbasa. Mówisz i każdy wie, o co chodzi. Podczas polskiego wesela zasada jest prosta: ma być na bogato, a nikt głodny albo trzeźwy wyjść nie może. Czy gospodarza stać, czy nie, wesele będzie huczne, bo tak każe tradycja. A kryzys? Ciągle aktualne jest powiedzenie… zastaw się a postaw się.

Biedne wesele to rzadkość. Skromne zdarza się czasami. Zwykle to na salę wjeżdżają świniaki, wielkie torty, a stoły uginają się od jedzenia i alkoholu. Zdarzają się wesela na kredyt, ale to wiadomo że zwróci się z kopert. Teraz poniżej 500 zł w kopercie dać za parę, to duży wstyd.

500 zł przemnożone przez liczbę gości daje całkiem niezły wynik. Zwłaszcza na wsiach, gdzie oprócz rodziny i znajomych, na wesele zaprasza się też sąsiadów oraz wszystkich tych, którzy zapraszali nas. Ale niech państwo młodzi się nie oszukują – taka impreza rzadko się zwraca.

Średnia liczba gości na weselu to ok. 100 osób. Na wsiach zdarza się ponad 250. Większość gości nawet się nie zna, ale zaprosić ich trzeba.

Podobno dobre wesele to takie, na którym nie brakuje wódki, a zabawa trwa do białego rana.

I rzeczywiście alkoholu nam trzeba do dobrej zabawy, choć można zauważyć, że pijemy bardziej kulturalnie, niż jeszcze kilka lat temu, na przykład (dobrej jakości aranżacje znajdziesz na https://marengo-architektura.com/). Bijatyki na weselach już się nie zdarzają, choć pewnie dla fotografa byłby to niezły materiał.

Ludzie jak się napiją, to od razu żwawiej idzie, a jeszcze jak przyjedzie rodzina ze wsi, to już w ogóle. I chwała im za to, bo wtedy wesele nabiera kolorytu. Żadna orkiestra nie jest potrzebna, bo zaczyna się biesiadowanie przy stołach, pojawiają się tradycyjne przyśpiewki i sprośne piosenki. Choćby najbardziej eleganckie wesele było, to zawsze się tak kończy. Ale przecież wesela są po to, aby dobrze się bawić i by było, co wspominać.

dobra fotobudka śląsk

Północ to oczywiście moment przełomowy każdej imprezy weselnej - oczepiny. Dla niektórych to szczyt obciachu, dla innych obowiązkowa tradycja. Bo jak to zrobić wesele bez rzucania welonu i muszki?

Wszyscy przyznają, że to, co wyróżnia współczesne śluby i wesela, to ogromna dbałość o szczegóły. Wszystko musi być zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. Tu nie mam miejsca na przypadek czy jakieś potknięcie. Absolutnie wszystko musi być wyjątkowe i na najwyższym poziomie.

Bardzo popularne są teraz różne atrakcje dla gości. Stół wiejski, stół ze słodyczami, bar z piwem, fotobudka. Katowice, Kraków czy Warszawa znają takie mody, ale i na wiejskich weselach nie brakuje fantazji.